Теоретичні та практичні питання вимірювання інформаційних і комунікаційних технологій

  • L. S. Yagubova Азербайджанський державний економічний університет
Ключові слова: інформаційні та комунікаційні технології, статистика ІКТ, сектор ІКТ, інформаційне суспільство, показники ІКТ

Анотація

Виробництво, експорт і підвищення ефективності використання інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) сприяє розширенню можливостей для розвитку економіки. Зміни у секторі ІКТ обумовили формування нової системи статистичних показників, створення нових рахунків у системі національних рахунків для вимірювання їх частки в економіці, що необхідно для проведення комплексного аналізу. Обґрунтування застосування ІКТ як індикатора продуктивності є однією з основних задач державної статистики. Для формування статистики ІКТ повинні бути визначені кількісні та якісні показники, що відповідають вимогам міжнародних стандартів та міжнародного порівняльного аналізу, а також враховують особливості розвитку окремих країн.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Посилання

1. http://www.itu.int/ITU-D/ict/statistics/

2. Brynjolfsson Erik. The Productivity Paradox of Information Technology: Review and Assessment. Center for Coordination Science MIT Sloan School of Management, Cambridge, Massachusetts.

3.Классификация по видам экономической деятельности. Государственный Комитет по Статистике Азербайджанской Республики. Баку, 2008.

4. Core ICT indicators. UN, Partnership on measurement ICT for development, 2005.

5. Информационное общество в Азербайджане: статистический сборник. Государственный Комитет по Статистике Азербайджанской Республики. Баку, 2015.

Переглядів анотації: 50
Завантажень PDF: 32
Опубліковано
2017-09-20
Як цитувати
Yagubova, L. S. (2017). Теоретичні та практичні питання вимірювання інформаційних і комунікаційних технологій. Науковий вісник Національної академії статистики, обліку та аудиту, (4), 20-23. вилучено із https://nasoa-journal.com.ua/index.php/journal/article/view/3