Гуманітарна детермінанта розвитку

  • О. Y. Redko Національна академія статистики, обліку та аудиту
Ключові слова: містечковість, менталітет, регіон, країна, суспільство, розвиток

Анотація

Коли основна група населення країни, яка визначає форму і спосіб життя, походить із сіл або малих провінційних міст, містечковість стає визначальним фактором розвитку цієї країни. Містечковість характеризується системою поглядів, цінностей і стимулів, які висвітлено у статті.  

Наведено докладний аналіз феномену містечковості в контексті України. Обґрунтовано, що містечковість є переважною моделлю поведінки в Україні протягом років незалежності. Показано негативний вплив містечковості на ефективність державного управління в Україні. В науковій системі містечковість виражається в крайньому консерватизмі та застої, у занепаді системи освіти. Показано, у який спосіб містечковість впливає на національну наукову систему; підкреслено суто українське явище містечковості в науковій системі: благоговійне ставлення до звань та нагород, з одного боку, та високий попит на них, з іншого. Містечковість не обійшла і вітчизняну культуру. Стосовно культури показано, що панування містечкового менталітету докорінно відрізняє Україну від толерантної Європи, до якої вона прагне приєднатися. Показано вплив містечкового менталітету на еміграцію: оскільки такий менталітет не цінує здібності людей в їх рідному регіоні або країні, оскільки вищі посади вже зайняті, а непотизм не дає “стороннім” можливостей для кар’єри, бажання робити кар’єру підштовхує людей до еміграції. Хоча, як це не дивно, в умовах системної кризи в Україні саме містечковість скріпляє різні прошарки суспільства і сприяє збереженню унітарного статусу української держави. Містечковість, скоріш за все, ще довго зберігатиметься в Україні, але результати такої моделі розвитку невідомі.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Посилання

1. Argumentua.com, 2016.

Переглядів анотації: 54
Завантажень PDF: 30
Опубліковано
2017-09-20
Як цитувати
RedkoО. Y. (2017). Гуманітарна детермінанта розвитку. Науковий вісник Національної академії статистики, обліку та аудиту, (4), 80-83. вилучено із https://nasoa-journal.com.ua/index.php/journal/article/view/11